Haber

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulundu.

11. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Bugün burada, böyle bir afete karşı devletin ve milletin seferber olduğunu gözlemledim” dedi. söz konusu.

Kahramanmaraş programı kapsamında Afet Önleme Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Gül, yetkililerden bilgi alarak ekiplere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, ihtiyaç sahiplerine acil şifalar dileyen Gül, olayları gözyaşı ve kederle izlediğini belirterek, arama kurtarma çalışmalarında görev alan yerli ve yabancı tüm ekiplere teşekkür etti. .

Kurtarma çalışmalarını aksatmamak üzere bugün geçmiş olsun dileklerini iletmek için Kahramanmaraş’ta bulunduğunu ifade eden Gül, “Şüphesiz büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık. Hayatımızı kaybettik, çok sayıda yara aldık. Bugün böyle bir felakete karşı devletin ve milletin seferber olduğuna şahit oldum.” dedi.

Türkiye’nin deprem gerçeği üzerine inşa edilmesi gerektiğini belirten Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hedefe ulaşmak için devlet kurumlarımız, inşaat sektörünün tüm paydaşları ve bilim insanlarımızla birlikte çalışmalıyız. Depreme hazırlık kültür ve bilincini tepeden tırnağa benimsemeli ve benimsetmeliyiz. Bir depremi ancak birlikte inşa edebiliriz. daha dirençli bir gelecek.”

Gül’e ziyarette Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nitelikli Ünal eşlik etti.

Daha sonra Kahramanmaraş merkez ve Pazarcık ilçelerindeki konteyner ve çadır kentleri ziyaret eden Gül, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

boyabatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu