Yaşam

30 yıldır aranan mafya babasının evinde bulunan lüks giysiler ve parfümler

İtalya’nın en çok aranan mafya lideri Matteo Messina Denaro Andrea Bonafede olarakDün Sicilya’nın başkenti Palermo’da kanser tedavisi için geldiği bir klinikte yakalandı.

Cosa Nostra’nın lideri olarak bilinen Denaro, 30 yıl sonra mafya babası batı Sicilya’da iken yakalandı. Trapani’dekurmak Gece saatlerinde evinde arama yapıldı. 60 yaşındaki mafya liderinin saklandığı konutta yapılan aramalarda çok sayıda lüks parfüm ve tasarım kıyafet bulundu. İtalya’da asayişin sağlanmasından sorumlu olan Carabinieri ekipleri tarafından yapılan incelemede konutta silah bulunamadı. Carabinieri polisi Pasquale Angelosanto, iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada, evin son dönemde yoğun bir şekilde kullanıldığını söyledi.

Denaro’nun lükse olan düşkünlüğüne dikkat çeken polis, o sırada mafya şefinin yakalandığını söyledi. 35 bin euro değerinde saatsahip olduğunu bildirdi.

Denaro, 1993 yılında Milano, Floransa ve Roma’daki bombalı saldırıların yanı sıra bir mafya şefinin itirafçı olan 11 yaşındaki oğlunun kaçırılıp öldürülmesinden sorumlu tutuluyor. Denaro’nun cinayetlerinin ortasında mafya baltalı savcılar Giovanni Falcone ve Paolo Borsellino’nun 1992’de öldürülmesi var. Messina Denaro, 2002 yılında yokluğunda çok sayıda cinayetten suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

para, 1993’ten beri aranıyor.

reyhanli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu