Haber

6. Sınıf Öğrencisi Talut Kerem Cengiz, Konya Büyükşehir Çocuk Meclisi’nin Yeni Başkanı Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle “Medeniyet Okulu Projesi” kapsamında oluşturulan Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde ikinci kez cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Üç adayın yarıştığı seçimde Çocuk Meclisi’nin yeni lideri, Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi 6’ncı sınıf öğrencisi Talut Kerem Cengiz oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde mevcut liderin görev süresinin dolmasının ardından yeni lider ve yönetim kurulu belirlendi.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen program, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra adaylar seçim öncesi konuşma yaparak projelerini anlattılar.

TALUT KEREM CENGİZ YENİ LİDER OLDU

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yeni lideri ve yönetim kurulu, mevcut liderin görev süresinin dolmasının ardından yapılan seçimde belirlendi. Üç adayın yarıştığı ve büyük heyecana sahne olan seçimi, Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi 6. sınıf öğrencisi Talut Kerem Cengiz kazanarak Çocuk Meclisi’nin yeni lideri seçildi.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR EDİYOR

Seçimi kazandıktan sonra bir konuşma yapan Cengiz, çok memnun olduğunu belirterek, “Üyelerimizin oylarıyla seçimi tam demokrasiyle kazandık. Ben elimden geldiğince parlamentoyu yönetmeye çalışacağım. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu noktada hiçbir üyemizin şüphesi olmasın” dedi. Cengiz, öğrencilere böyle bir fırsat sağladığı için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a da teşekkür etti.
 
Filistin’de yaşananlar konusuna da değinen Cengiz, “Filistin’de yaşananlar savaş değil, katliamdır. Filistinlilere zulmediyorlar. Okul, hastane gibi yerlerin bombalanması normal değil, orada hayatlar var. “Bu noktada vatandaş olarak yapabileceğimiz en iyi şey İsrail ürünlerini boykot etmek ve bunun yayılmasını sağlamaktır” dedi.

ÇOCUK MECLİSİ ŞEHİRDE AKTİF ROL ALIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Medeniyet Okulu Projesi kapsamında kurulan Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi; İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin kent yönetimine katılımını sağlamayı, çocukların özgüvenlerini geliştirmeyi ve temsil yeteneklerini arttırmayı amaçlamaktadır.

Okullarda çevreye duyarlı, doğal varlıkları koruyan, bilinçli nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunan Çocuk Şurası, milli ve kültürel değerlerini, gelenek ve göreneklerini anlamalarını sağlayacak faaliyetler gerçekleştirerek Türk milletinin bilinçlenmesine katkıda bulunmaktadır. gelenekler; Kentin sorunlarının araştırılıp sonuçlarının Büyükşehir Belediyesi ve meclise sunulması hedefiyle faaliyetlerini sürdürecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu