Ekonomi

Abra lisans sorunları nedeniyle ABD eyaletleriyle anlaştı

Kripto para yatırım platformu Abra ve CEO’su Bill Barhydt, işlerinin gerekli eyalet lisansları olmadan yürütülmesiyle ilgili olarak 25 ABD eyaletindeki mali düzenleyicilerle bir anlaşmaya vardı. Bugün açıklanan uzlaşma, Abra’nın geçen yıl Eyalet Banka Denetçileri Konferansı (CSBS) tarafından belirtildiği üzere, ürün ve hizmetleri için ABD Abra Trade hesabı müşterilerinden kripto para kabul etmeyi durdurma anlaşmasını takip ediyor.

Firma daha önce, eyalet menkul kıymetler düzenleyicilerinin yaptırım eylemleriyle karşılaştıktan sonra ABD’li perakende müşterileri için operasyonlarını sonlandırdığını belirtmişti. Anlaşmanın bir sonucu olarak, CEO Barhydt’in ilgili eyaletlerde herhangi bir lisanslı para aktarıcısı veya para hizmetleri işine veya işlerine girmesi beş yıl süreyle yasaklandı.

Ayrıca, Abra’nın bu eyaletlerdeki müşterilerine 82.1 milyon dolara kadar geri ödeme yapması gerekiyor. Washington, Texas, Georgia ve Ohio’yu içeren eyaletler, etkilenen müşterilerin tam geri ödeme almasını sağlamak için para cezalarından feragat etmeyi kabul etti.

Bir Abra sözcüsü sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Abra’nın ABD’de daha önce sunulan Abra Uygulaması ile ilgili olarak Para Transmitters Regulators Association’dan bir çalışma grubu ile bir Term Sheet imzalamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Sözcü ayrıca Abra’nın ABD’deki faaliyetlerini Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı bir yatırım danışmanı olan Abra Capital Management aracılığıyla sürdürdüğünü kaydetti.

Barhydt ayrıca devlet müzakerelerinin sonuçlandığını da kabul etti. CSBS Başkanı ve Washington Eyaleti Finansal Kurumlar Departmanı Direktörü Charlie Clark, tüketicinin korunmasının ve eyalet yasalarına bağlılığın önemini vurgulayarak, yasal sınırlar dışında faaliyet gösteren şirketlerin sonuçlarla karşılaşacağını ileri sürdü.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

ipekyoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu