Haber

AK Parti 100 il ve bin ilçe için çalışıyor

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli. AK Parti’nin Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle “100 il, bin ilçe” açıklaması yapması anlamlı bulundu. O dönemde konuyla ilgili bir çalışma yürüten AK Parti, ‘Yerel Yönetimler Kanunu’ ile uğraşırken ‘100 il, bin ilçe’ konusuna da zaman ayırdı.

SEÇİMDEN SONRA BIRAKILDI

Seçimin yoğunluğu nedeniyle bu konuda bir olgunlaşma gerçekleştirilemedi. İl ve ilçe olmak isteyen illerin beklentilerini boşa çıkarmadan bir kırgınlık yaratmamak adına süreç seçim sonrasına bırakıldı.

AK PARTİ MYK’TA BULUŞTU

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK), ‘100 il, bin ilçe’ konusu gündeme gelirken, bazı çalışmalar yapılarak düzenleme kriterlerinin belirlenmesine yönelik çalışmaların yapılması görüşüldü. Ayrıca yeni il ve ilçe kriterlerinin belirlenmesinin siyasetçiler üzerindeki baskıyı azaltacağı düşünülüyordu.

YEREL SEÇİMLER SONRASI ERTELENEBİLİR

Cumhur İttifakı’nın konuyu görüşebileceğinin değerlendirildiği MYK’da, Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikili görüşmelerde 100 il ve bin ilçe konusunu gündeme almaları halinde planlamanın bırakılması daha doğru olabilir. Yerel yönetimler seçimleri sonrasına kadar olan sürecin, il ve ilçe olmak isteyen bölgelerin kırılmaması için. konuşmanın ortasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu