Haber

Antalya Büyükşehir’den Hatay esnafına destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen Hataylı esnafa destek olmak için Hatay lezzetlerini Antalya’ya getirdi. Hatay mutfağı, 28 Mayıs-7 Nisan tarihleri ​​arasında Glass Piramit Fuar ve Kongre Merkezi Royal Road’da “Antik Kent Hatay Antalya’da” etkinliği ile Antalyalılarla buluşuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği (TÜMHATAYDER) işbirliğiyle, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden etkilenen Hataylı esnafa destek amacıyla etkinlik “Antik Kent Hatay Antalya”da düzenleniyor. 28 Nisan – 7 Mayıs tarihleri ​​arasında Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi Kral Yolu üzerinde Hatay’dan Antalya’ya gelen esnaflar stant açarak Hatay’ın eşsiz lezzetlerini Antalyalıların beğenisine sunacak.

Etkinliğe katılan esnaf Mehmet Kaya, “Burada yöresel lezzetleri satma imkanımız oldu. Bizim gibi yardıma ihtiyacı olan esnaf burada düzenlenen fuarda yeni bir pazar fırsatı sundu. Zor günümüzde yanımızda olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm Antalyalıları bekliyoruz” dedi.

YEREL LEZZETLER KRAL YOLUNDA

Deprem felaketinden önce Hatay’da esnaflık yapan Sedat Dülgen, “6 Şubat depreminde çok şeyimizi kaybettik. Depremden önce hepimizin bir işi vardı. Afetle işimizi kaybettik. Antalya’da düzenlenen etkinlik ile Hatay ilimizin yöresel lezzetlerini tanıtma fırsatı bulduk. Yeni bir iş ve geçim imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

HATAY’IN YÖRESEL LEZZETLERİ

Kağıt kebabı, lahana sarması, içli köfte, içli köfte, içli köfte, çömlek kebabı, şirdan, tuzlu yoğurt gibi pek çok lezzet Antalyalılarla buluşuyor. Etkinlik kapsamında sosyal medya fenomeni Çılgın Dondurma, Mehmet Dinç dondurma şovlarıyla etkinlikte yer alıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu