Haber

Bağdat Caddesi’nde 1 kişinin ölümüne sebep olan avukata 6 yıla kadar hapis

KADIKÖY’de Bağdat Caddesi üzerinde Yusuf Aktaş’a otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan Avukat Alp Endersoy hakkında ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ hatasından 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 Aralık 2022 günü saat 04.45’te karşıdan karşıya geçmekte olan Yusuf Aktaş’ı Bağdat Caddesi ile Sahil Yolu Caddesi kavşağında tabancayla vurarak öldüren Avukat Alp Endersoy hakkında iddianame hazırladı. 34 ND 0395 plakalı otomobil. Kaza sonrası olay yerinden kaçan Alp Endersoy’un ifadesine de iddianamede yer verildi. Endersoy, yaptığı açıklamada, 60-65 kilometre hızla giderken bir kişinin frene basmasına rağmen önüne koştuğunu, aracın ıslak zeminden dolayı kaydığını ve bu nedenle çarptığını söyledi. Endersoy, yanındaki arkadaşlarının durmasına gerek olmadığını söylediğini ve bu nedenle durmadığını belirtti.

Mağdurlar ve Şüpheliler Eşit Kusurlu

İddianamede yer alan bilirkişi raporunda Endersoy’un ‘havanın yağışlı ve nemli olması kendisini yola zorlayacak bir durum olabileceği, trafikte dikkat etmesi gerektiği’ değerlendirmesi yapıldı. Raporda Endersoy’un bu nedenle kusurlu olduğu belirtildi. Raporda, mağdur Yusuf Aktaş’ın karşıya geçmek için yayalar için yeşil ışık yanarken olay yerine 52 metre uzaklıktaki trafik ışıklarından geçmek zorunda kaldığı da belirtildi. Yapılan değerlendirmede, kazada Aktaş ve Endersoy’un eşit derecede kusurlu olduğu belirtildi. Avukat Alp Endersoy’a da 3 aydan 3 yıla kadar avukatlıktan men cezası verilmesi istendi.

haber-korkuteli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu