Haber

Bahçelievler’de Günlük Kiralık Dairede Cinayet

BAHÇELİEVLER’de (19) günlük kiralık daireye götürülerek Muhterem Perçikli (19) tarafından öldürülen ve apartman boşluğunda cesedi bulunan Murat Arpapay’ın (57) ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla ortaya çıktı. . Evinde sakladığı parayı çalmayı planlayan zanlıların, Arpapay’ı vücuduna kimyasal sıvı enjekte ederek öldürdüğü belirlendi. Arpapay (57) Saygıdeğer Perçikli ve Serpil Demir cinayetinin zanlıları tutuklanırken, parayı alan Ersen Başak, cinayeti işleyen Doğan Sarıyıldız ve Fatih Erginoğlu’nun yurt dışına kaçtığı belirlendi.

Olay, 27 Temmuz günü saat 09:30 sıralarında Şirinevler Mahallesi’nde meydana geldi. Bir apartmanın havalandırma bacasında erkek cesedi bulanlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine rastgele gelen ekipler, bıçak ve tabanca yarası bulunmayan cesedin Murat Arpapay’a ait olduğunu belirledi. Arpapay’ın cenazesi, şüpheli ölüm olarak değerlendirilerek Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Burada yapılan otopsinin ardından çıkan raporda, Arpapay’ın vücuduna sıvı enjekte edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

POLİS ŞÜPHELİLERİ GÜVENLİK KAMERALARINDAN TESPİT EDER

İhbar üzerine polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalarda Arpapay’ın cesedinin bulunduğu apartmanda yaşamadığı, olaydan bir gün önce Muhterem Perçikli isimli kadınla birlikte binadaki günlük kiralık dairede kaldığı belirlendi. Daireye giren ve çıkan kişileri inceleyen polis, Serpil Demir, Doğan Sarıyıldız ve Fatih Erginoğlu’nun da aynı gün aynı eve girdiğini, Muhterem Perçikli’nin aynı gün saat 21.20’de evden çıktığını, diğer 3 kişinin de ayrıldığını belirledi. bina sabah 04.00’te. . Ekipler, Perçikli Bey ve Serpil Demir adlı iki zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.

ARPAPAY’IN EVİNE GİZLEDİĞİ PARA İÇİN CİNAYET TAMAMLANDI

İşlemleri için emniyete götürülen Perçikli ve Demir’de yaşananları itiraf etti. Şüphelilerin polise verdikleri ifadelere göre; Murat Arpapay’ın sosyal medyadan tanıştığı ve daha sonra yüz yüze görüştüğü Ersen Başaka, uzun yıllar İngiltere’de yaşadığını, Türkiye’ye döndükten sonra ailesinin İngiltere’den gönderdiği parayla geçimini sağladığını söyledi. Arpapay’ın parasını evde sakladığını öğrenen Başak, parayı almak için plan yaptı ve Saygıdeğer Perçikli ile Serpil Demir’den yardım istedi. Plana göre Muhterem Perçikli ve Serpil Demir Ersen, Başak için kafeye gidecek ve orada oturan Murat Arpapay ile tanışacak. Planı uygulayan zanlılardan Perçikli, tanıştığı Murat Arpapay ile önce arkadaş, ardından sevgili oldu.

YURT DIŞINA ÇIKTILAR

Olay günü Perçikli Bey, Murat Arpapay ile birlikte tuttukları günlük kiralık daireye gitti. Kısa bir süre sonra Serpil Demir, Doğan Sarıyıldız ve Fatih Erginoğlu da aynı daireye gitti. Burada Arpapay’ın ellerini bağlayan 3 zanlı daha sonra Arpapay’ın vücuduna iğne ile kimyasal sıvı enjekte ederek öldürdü. Şüpheliler, Arpapay’ın cesedini binanın havalandırma bacasına bırakarak olay yerinden ayrıldı.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Daha sonra Arpapay’ın evine giren Ersen Başak, evdeki parayı alıp Gürcistan’a kaçarken, cinayeti işleyen Doğan Sarıyıldız ve Fatih Erginoğlu Kıbrıs’a kaçtı. Olayın ardından gözaltına alınan Serpil Demir ve Saygıdeğer Percikli, işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu