Teknoloji

Bu bilinen en eski Roma dönemi seks oyuncağı olabilir.

Arkeologlar, eski Romalıların fallik imgelerle ilgilendiklerini uzun zamandır biliyorlar. Erkek cinsel organı, sanat eserlerinde genellikle bir süs ve uğur getiren bir tılsım olarak görülür.Ancak arkeologların dikkatini çeken gerçek boyutlu bir tahta penis, onların bir örgü aleti olarak birincil rolünü sorgulamalarına neden oldu.

University College Dublin yaptığı açıklamada fallusun şu ana kadar bulunduğunu söyledi” en eski roma seks oyuncağıolabileceğini söyledi.

Ahşap eser 6,3 inç (16 santimetre) uzunluğunda ve neredeyse 2.000 yıl öncesine dayanıyor. 1992’de İngiltere’deki Vindolanda Roma kalesindeki bir hendekte bulundu, ancak bilim adamları son zamanlarda bunu yeniden değerlendirdiler. Ayakkabılar, giyim aksesuarları ve küçük aletlerle birlikte dişbudak ağacından oyulmuş nesne, Bana bir çeşit örgü aleti olduğunu düşündürdü.

University College Dublin ve Newcastle Üniversitesi’nden bir araştırma grubu, Antiquity dergisinde bu ahşap nesnenin kullanılmış olabileceği üç olası yolu özetleyen bir çalışma yayınladı. Örgü aleti fikrinin en güçlü rakibi, Cinsel bir araç olarak kullanıldı..

Nesne, pürüzsüz bir yüzeye ve uçlarda bariz aşınma modellerine sahiptir. Sık kullanım belirtileri gösterir. Nesnenin bu özellikleri, gıda bileşenlerini veya tıbbi malzemeleri öğütmek için bir tokmak olarak kullanılarak dengelenebilir. Başka bir seçenek de, bir heykele veya binaya iliştirilmiş bir tılsım olarak, yoldan geçenleri şans getirmesi için ona dokunmaya davet etmek olabilir.

Araştırmacılar, ahşap nesnenin incelikli doğasını kabul ediyor ve eski vibratörlerden bahsetmenin çağdaş izleyicileri rahatsız edebileceğini belirtiyor. Yazarlar, “ Yine de dildoların veya vibratörlerin varlığını ve geçmişin maddi kültüründe cinsel uygulamaların tezahürünü kabul etmeye hazırlıklı olmalıyız.‘ Onlar yazar.

Nesne, İngiltere’deki Vindolanda müzesinde sergileniyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu