Haber

Demirci’de çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Demirci’de 93 çiftçiye 8 bin 370 zeytin fidanı dağıtıldı.

İlçedeki fidan dağıtım merasimine Kaymakam Adem Kaya, Belediye Lideri Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Lideri Yılmaz Usta, Demirci İlçe Tarım ve Orman Müdürü Faruk Şenyurt, Manisa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Gökhan Demir, Demirci Ziraat Odası Lideri Mehmet Karakaya katıldı.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya Demirci, ilçede ziraî üretimin her geçen yıl büyüyüp geliştiğini lisana getirerek, “Demirci’de Zafer Kalkınma Ajansına sunulan proje ile Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci Belediyesi, Ziraat Odası ve kurumlarımızın desteği ile Tarım Ürünleri Merkezi’ni kurduk. Hedefimiz tarım ürünleri merkezinde çiftçimizin ürünlerinin daha da değerlenmesini sağlamak.” dedi.

Demirci Belediye Lideri Selami Selçuk de ziraî üretiminin kıymetinin Kovid-19 salgını devrinde daha âlâ anlaşıldığını belirterek, “Hükümetimiz ilçemizde sulama barajı ve gölet yatırımlarına da devam ediyor. Sayık Barajı tamamlandı ve bugünlerde su tutmaya başlayacak. Belediyemiz olarak da her daim üreticimizin ve çiftçimizin taleplerine duyarlıyız.” diye konuştu.

Törende Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Lideri Yılmaz Usta, tarımla kalkınan bir Manisa maksadıyla üreticiye takviye olmaya devam ettiklerini söyledi.

Konuşmaların akabinde 8 bin 370 zeytin fidanı, iştirakçiler tarafından, üreticilere verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu