Ekonomi

Fed yetkilisi Bowman’dan Falcon çıkışı

Fed yönetim kurulu üyesi Michelle Bowman, ABD merkez bankasının fiyat istikrarını tam olarak sağlamak için faiz oranlarını daha da artırması gerekebileceğini söyledi.

Bowman, “Enflasyonun Fed’in %2 hedefine doğru bir yola girmesi için muhtemelen ek faiz artırımlarına ihtiyaç duyulacak” dedi.

İlgili Makaleler

Kansas Bankers Association tarafından Cumartesi günü Colorado’da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Bowman, Fed’in geçen ayki toplantısında faiz oranlarını artırma kararını desteklediğini söyledi.

O zamandan beri yayınlanan bilgiler fiyat artışında bir yavaşlama olduğunu gösterse de Bowman, enflasyonda devam eden düşüşe dair daha fazla kanıt görmek istediğini söyledi.

Bowman, “Enflasyondaki son düşüş olumlu oldu, ancak daha fazla faiz artırımını ve oranları kısıtlayıcı bir seviyede tutmamız gereken süreyi değerlendirirken, enflasyonun %2 hedefimize doğru anlamlı bir yolda olduğuna dair tutarlı kanıtlar arayacağım. Ayrıca tüketici harcamalarında bir yavaşlama ve işgücü piyasası koşullarında bir gevşeme olduğuna inanıyorum. İşaretleri takip edeceğim” dedi.

Bowman, Fed yetkililerinin gelecek verileri değerlendireceklerini ve enflasyondaki gelişimin durması durumunda gelecekte faiz oranlarını artırmaya istekli olmaları gerektiğini söyledi.

Fed’in yılın geri kalanında üç toplantısı var. Bir sonraki toplantı Eylül ayında yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu