Haber

Floor Curling Türkiye Şampiyonası Gaziantep’te başladı

Floor Curling Türkiye Şampiyonası, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) sahipliğinde 21 grubun katılımıyla başladı.

GAÜN’den yapılan açıklamaya göre şampiyonluk SporBilim Spor Salonu’nda düzenlenen törenle başladı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin artık bir Sporülkesi olduğunu söyledi.

Unilig’in Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın en değerli gençlik projelerinden biri olduğuna dikkat çeken Günay, şunları kaydetti:

“Altı branşta başlayan üniversite spor faaliyetleri, bu dönemin prestijiyle 49 branşa ulaştı. Geçen yıl Unilig’e toplam 33 bin kişi katıldı. Bu yıl hedefimiz 45 bin. Devletimiz genç sporcularımızı önemsiyor. . Son dönemde üniversitelerde spor yatırımları yapılıyor. 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle “Sizin asrınızı, yani Türkiye’nin asrını başlatıyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de şampiyonluklarımız ve maçlarımız olacak. 2022 yılında milli takımlarımız 56 spor branşında 5.200 madalya kazandı. Türkiye artık bir spor ülkesi. Ülkemizin yeni yüzyılda hak ettiği yerlere gençlerimizin gayretleri ile geleceğine inanıyoruz” dedi.

GAÜN Genel Sekreteri Muhammet Musa Budak ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tüm imkanlarıyla üniversitelerdeki spor yatırımlarını artırmak için önemli bir çaba sarf ettiğini belirtti.

Şampiyona Günay ve Budak’ın başlama vuruşuyla başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu