Haber

Gültekin Uysal: Yeni Bir Siyaset Mühendisliğine İzin Vermeyeceğiz

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davaya ilişkin, “Milli irade sözünü her zaman üzerinde tutan AKP zihniyetinin hakimiyetinde” dedi. dillerini döktükleri, ancak dile getirdikleri her değer için içini boşalttıkları, partinin adliyedeki temsilcisi haline geldiklerini belirterek, “Gelen yargı mensupları bilsinler ki hem İstanbul halkı hem de tüm millet iradesinin yanında olacaktır. Yeni bir siyaset mühendisliğine izin vermeyeceğiz” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Uysal sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Bugüne kadar ‘milli irade’ kelimesini kullanmış, ama sahip olduğu her değeri diline boşaltmış AKP zihniyetinin hakimiyetinde, partinin yargı temsilcisi konumuna gelen yargı mensupları şunu bilsinler ki; Hem İstanbullular hem de tüm milletimiz iradesine sahip çıkacaktır. Yeni ve daha fazla siyaset mühendisliğine izin vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu