Haber

Günlerdir Duyulmayan Hostes İdamla Karşı Karşıya

Ailesinden günlerdir haber alınamayan Ilaria De Rosa isimli kadının Suudi Arabistan’da idam cezasıyla karşı karşıya olduğu öğrenildi.

Suudi Arabistan’da mahsur kalan genç hostes İtalya’da gündem oldu.

Sözcü’de yer alan habere göre,Litvanya Avion Express uçuş görevlisi Ilaria De Rosa’dan bu ayın başlarında Cidde tatil beldesindeki Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra bir daha haber alınamadı.

Ilaria nereye giderse gitsin ailesiyle iletişim halindeydi. Ancak bu sefer annesi ve babası, Castelfranco Veneto kasabasında polise kayıp ihbarında bulundu.

De Rosa ailesi, 6 Mayıs’ta kızlarına ulaşamadıklarını ve ertesi gün telefonunun kapatıldığını söyledi. Sonunda Ilaria’dan haber aldığında ailesi şok oldu.

Ilaria’nın Suudi Arabistan polisi tarafından uyuşturucu kaçakçılığı şüphesiyle tutuklandığı bildirildi.

Aile, ülkedeki uyuşturucu kabahatlerine verilen ağır cezalar göz önüne alındığında olası sonuçlardan endişe duyduklarını söyledi. Suudi Arabistan’da uyuşturucu kaçakçılığı yapmaya çalışırken yakalanan herkes, büyüklüğü ne olursa olsun ağır cezalarla karşı karşıya kalacak.

İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’nın Suudi yetkililerle görüştüğü belirtildi.

Yurtdışında tutuklu bulunan İtalyan vatandaşlarının davalarına bakan Roma savcılığı, Suudi Arabistan savcısı ile sürekli temas halinde.

İtalyan basınında yer alan habere göre; Sabıka kaydı olmayan hostesin ülkeler arasında uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçlandığı iddia ediliyor.

Ilaria, Cidde’de büyük bir otel kompleksi olan Spectrums Residence’ta kalıyordu.

İtalyan medyası, otelin dışındaki bir kameradan alınan görüntülere göre, Ilaria’nın üç Arap vatandaşıyla birlikte bir arabaya binerken görüldüğünü söyledi. Görüntülere göre rastgele bir zorlama olmadı ama De Rosa odasına dönmedi.

samandaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu