Haber

Hakan Bilal Kutlualp’ten ’34 FB 1907′ isyanı: ‘Kaçak var cezasını ben öderim’

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden ve iş adamı Hakan Bilal Kutlualp, plakasıyla dert yandı. Kutlualp’in uzun yıllardır 34 adet FB 1907 plakası var. Kutlualp köprüsü, Gürcistan’da kayıtlı aynı plakaya sahip araç Türkiye’de kullanıldığında otoyol bedelleri ile birlikte cezaları da ödemek zorunda kalıyor.

Hürriyet’ten Burak Taşçı’nın haberine göre; Kutlualp, bir yıldır bu sorunla uğraştığını, şahsın dün kendisine ulaşarak avukatıyla görüştüğünü söyledi.

Gürcistan’da 34 FB 1907 plakalı Kamal Aliyev isimli şahıs aracıyla Türkiye’ye girince sorunlar çıkmaya başladı. Gürcü plaka formatını kullanıp Türkiye’ye özel plaka bastırarak aracına yapıştıran Kamal Aliyev’in kullandığı köprü ve otoyol ücretleri Hakan Bilal Kutlualp’in Speedway Sistemi’nden (HGS) ve araç sahibinden kesiliyor. Gürcü plakası herhangi bir ücret talep etmemektedir. ödemez. Kutlualp’in plakasına da trafik ihlali cezaları işleniyor ve Kutlualp bunları ödemek zorunda.

Kutlualp, “Plakalar aynı, araçlar birbirine benziyor. HGS’de açıklık var. Geçersiz plakanız varsa HGS etiketiniz yoksa sistem etiketi okumuyor.” ve plakayı baz alıyor.Bu yanlış, güvenlik açığı var.”

Kutlualp, dün Kemal Aliyev’in kendisine Twitter üzerinden iletişim bilgilerini gönderdiğini söyledi. Avukatını avukatına yönlendiren Kutlualp, “Arkadaş Twitter’dan yazmış konuşalım dedi. Avukatım arayıp bunu yapanın kendisi olmadığını, yapanı tanıdığını ve ilgileneceğini söyledi. Ben değilim diyor, devlet bakar bakar gümrükte görevlilere haber verildi. Devlet yetkilileri bir şeyler yaptırsınlar” dedi.

‘HGS HESABIMDAN PARA ÇEKİLİYOR’

Kutlualp, “HGS hesabımdan para çekiliyor, öyle uyandım. Manisa’ya, Kayseri’ye, Marmaris’e, Didim’e gitti. Bir yıldır bununla uğraşıyorum.”

goleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu