Ekonomi

Hazine haziran ve ağustos aylarında iç borçlanmaya gidecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Haziran-Ağustos döneminde 311,2 milyar liralık iç borç servisi karşılığında 215 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.

Bakanlığın Haziran-Ağustos dönemi iç borçlanma stratejisinde, Haziran’da 50 milyar lira olan iç borç servisi 57 milyar lira, Temmuz’da 123,3 milyar lira olan iç borç servisi, 80 milyar lira olan iç borç servisi, Ağustos’ta 130,9 milyar lira oldu. hizmet karşılığı 85 milyar liralık iç borçlanma. öngörülmektedir.

Bakanlık, Haziran-Ağustos dönemi iç borçlanma stratejisini açıkladı.

Buna göre Hazine, söz konusu dönemde 311,2 milyar liralık iç borç servisi karşılığında 215 milyar liralık iç borçlanma gerçekleştirecek.

Haziran ayında iç borçlanmanın 46 milyar lirasının piyasadan, 2 milyar lirasının kamu satışlarından, 2 milyar lirasının doğrudan satışlardan, Temmuz ayında iç borçlanmanın 79 milyar lirasının piyasadan, 1 milyar lirasının da kamu satışlarından oluşması bekleniyor. Ağustos’ta piyasadan 84 milyar lira iç borçlanma, kamu satışlarından 1 milyar lira. .

Bu dönemde 18 adet tahvil ihalesi yapılacak, 1 adet hazine bonosu ilk ihrac, 1 adet hazine bonosu ve 1 adet doğrudan kira sertifikası satışı gerçekleştirilecek.

Haziran’da 64,8 milyar lira, Temmuz’da 143 milyar lira ve Ağustos’ta 144,8 milyar lira ödenecek. Bu ödemelerin 41,4 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak.

harmancik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu