Haber

Kadıköy’de Yaya Geçidinden Karşıya Geçmeyen Sürücülere Ceza Kesildi

KADIKÖY’de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri denetim yaptı. Yapılan kontrollerde yaya geçidinden karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara yol vermeyen sürücüler tespit edildi. Beş sürücüye kişi başı 1 bin 917 TL olmak üzere toplam 9 bin 585 TL ceza kesildi.

Kadıköy’de Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri, yayalara yol vermeyen sürücüler için denetim yaptı. Kontrollerde drone’lar da kullanıldı. Kontrollerde mevzuata aykırı araç kullanan ve yayalara öncelik vermeyen araç sürücülerine cezai işlem uygulandı.

TOPLAM 9.500 TL CEZA

Denetimlerde yayalara yol vermeyen 5 sürücüye cezai işlem uygulandı. Sürücü başına 917 TL olmak üzere toplam 9 bin 585 lira para cezası kesildi. Ceza kesilen sürücülerden biri, “Acil servise gidiyorum ve küçük hastayı veterinere götürüyorum o yüzden. Şimdi acilen gidiyorum serum alması gerekiyor. Neden stresli olduğum için görmedim.” Başka bir sürücü ise “Ben hiç görmedim. Daha önce herhangi bir ceza almadım. Hata yaptıysam sorun yok. Genelde yayalara yol veririm. En çok dikkat ettiğim konulardan biri bu,” dedi. dedi. Ceza alan başka bir sürücü de “Drone’u görmedim” dedi. Başka bir şoför de “Hastayım, ameliyat oldum, görmedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu