Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rusya’nın KKTC’de temsilcilik açılması talebiyle temasa geçti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rusya’nın temsilcilik açmak için KKTC ile temasa geçtiğini belirterek, “Rusya’nın burada vatandaşlarına hizmet vermek için attığı bu adım, KKTC’nin tanındığı anlamına gelmese de, KKTC’nin tanındığını gösteriyor” dedi. varlığı kabul edilebilir.” söz konusu.

Rusya’nın yakında KKTC’de konsolosluk hizmeti vermeye başlayacağı haberinin ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rusya’nın konuyla ilgili olarak KKTC ile temasa geçtiğini duyurdu. Tatar, Rus makamlarının kendisi ve Dışişleri Bakanlığı ile temasa geçerek büro açılması talebinde bulunduğunu belirterek, temsilciliğin yakın zamanda hizmete açılacağını vurguladı.

“Daha çok Rus’un ülkemize gelmesini, yatırım yapmasını ve turizmi canlandırmasını istiyoruz”

KKTC’de 50 bine yakın Rus’un yaşadığını belirten Tatar, “Rusya’nın burada vatandaşlarına hizmet için attığı bu adım, KKTC’nin tanındığı anlamına gelmese de varlığının kabul edilebilir olduğunu göstermektedir.” İngiltere’nin burada ofisleri var. Böyle bir yapılanmanın olumlu olacağını düşünüyoruz. İyi şanslar diliyorum. Daha çok Rus’un ülkemize gelmesini, yatırım yapmasını, turizmi canlandırmasını istiyoruz. KKTC devleti hukuka uygun tüm yasal taleplere uymak zorundadır.” Olumlu bakmaktadır” dedi.

Başkan Tatar, ofisin nerede açılacağına dair henüz net bir bilgi olmadığını söyledi.

Rum Yönetimi Büyükelçiliği’ndeki Rus yetkili açıkladı

Rusya’nın GKRY büyükelçiliğinde görev yapan bir yetkili, Rus resmi haber ajansı TASS’a Rusya’nın yakında KKTC’de konsolosluk hizmeti vermeye başlayacağını söyledi. “Çok yakında Lefkoşa’nın kuzeyinde konsolosluk hizmeti vermeye başlayacağız. Çalışmalar düzenli olarak yapılacak” sözlerini kullanan Rus yetkili, Lefkoşa’da yaşayan Rus vatandaşlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için bu tür çalışmaları yürüttüklerini belirtti. KKTC. – LEFKOŞA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu