Haber

Komedi hazinesi Yasemin Sakallıoğlu’nun kariyerini tüm detaylarıyla ele alıyoruz.

Yasemin Sakallıoğlu, Karadeniz’in esprilerini sahneye taşıyan bir komedyen. Esprili yeteneği ve kendine özgü bakış açısıyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Güzel komedyeni daha yakından tanıyalım.

Komedyen Yasemin Sakallıoğlu’nun hayranları giderek artıyor.

33 yaşındaki Yasemin Sakallıoğlu aslen Rizelidir. Genç oyuncu üç kardeşin en küçüğüdür. Çocukluk yıllarını Rize’de geçiren Sakallıoğlu, 6 yaşından sonra İstanbul’a geldi.

Liseyi bitirdikten sonra bankacılıkta çalışmaya başladı. Sonraki dönemlerde bankacılık hayatına devam etmedi.

Annesini Karadeniz aksanıyla taklit ettiği kısa bir video çeken Sakallıoğlu, oyunculuk yeteneğiyle dikkat çekti. İmaj hızla yayıldıkça Yasemin’e çeşitli oyunculuk teklifleri gelmeye başladı.

Hatırlarsanız bu görüntü birkaç gün içinde ana haberlere çıkmıştı.

Genç oyuncu hayatımıza ilk olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Lütfiye karakteriyle girmiştir. Doğal olarak Karadeniz şivesiyle konuşuyordu.

Jet Sosyete dizisinde görmeye başladığımız Yasemin Sakallıoğlu burada da rolünü iyi iş çıkarmıştı.

Bu sevimli hanımın yetenekleri oyunculukla sınırlı değil, bizi çok güldürdü. Ayrıca edebiyat dergilerinde yazar olarak çalıştı ve oyunlar yazdı. Gördüğünüz gibi önce oyuncu oldu, sonra konservatuvara gitti.

Sadece televizyon veya dizilerde değil, Instagram’da da pek çok eğlenceli karakterle tanınıyor. Eminim hepimiz onun görüntülerine rastlamışızdır ve bunlar hepimizi neşelendirmiştir.

Yasemin Sakallıoğlu “Zengo” filmiyle beyazperdeye adım attı. Zerrin adında genç bir kadını canlandırdı.

Son dönemde çok konuşulan, senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yazdığı, başrolünü Yasemin Sakallıoğlu’nun üstlendiği ‘Mutluyuz’ filmi büyük ses getirdi.

Tüm bunların yanı sıra bu güzel komedyen, Türk tiyatro tarihinde Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda tek kişilik gösteri yapan ilk kadın komedyen olarak da anılıyor. Adı altın harflerle yazılan ve günlerce övülen askeri faaliyetlerinde başarılara imza attı.

Güzel komedyenin özel hayatı gerçekten çok tatlı 🙂

Yasemin Sakallıoğlu ve Burak Yırtar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi setinde tanıştıktan sonra aralarındaki bağı hızla bir sonraki aşamaya taşıyarak yeni bir aşka yelken açtılar. Bu birlikteliğin ardından iki yakın arkadaş evlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu