Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yeni eğitim-öğretim yılı için toplu ulaşım düzenlemeleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 11 Eylül Pazartesi gününden itibaren yolcu yoğunluğu olan sınırlara ek seferler sağlayacak. İlk ders zilinin çalacağı 11 Eylül’de öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle yolcu yoğunluğu olan hatlara ek seferler düzenleyecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak Konya’nın eğitim şehri olması ve öğrencilerin eğitimlerine en iyi şekilde devam edebilmeleri için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Başkan Altay, “Öğrencilerimize yönelik bilimden sanata, spordan teorik derslere kadar çeşitli alanlarda çalışmalar yürütüyoruz. Geleceğimizin ışığı değerli çocuklarımız için en iyisini istiyor ve yapmaya çalışıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte yaşanacak trafik sıkışıklığından öğrencilerimizin etkilenmemesi adına 11 Eylül itibarıyla yolcu yoğunluğu olan hatlara ek seferler sağlayacağız. ATUS web sitesi ve taşınabilir uygulamamız” dedi.

 

ÖĞRENCİLER OKULUN İLK GÜNÜ TOPLU ULAŞIM HİZMETLERİNİ ÜCRETSİZ KULLANACAKLAR

Başkan Altay, yeni eğitim-öğretim yılının ilk günü olan 11 Eylül Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarının öğrencilere ücretsiz olacağını açıklayarak, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlar getirmesini diledi.

 

KONYA BÜYÜKŞEHİRİNİN TOPLU ULAŞIM FİLOSU GÜÇLENİYOR

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 13’ü solo, 8’i körüklü olmak üzere 21 yeni otobüsü teslim aldı. Son alımların ardından yeni otobüs sayısı 148’e ulaşırken, 17’si solo, 12’si körüklü olmak üzere 29 yeni otobüs de 2023 yılında hizmete girecek. Yollar yıl sonuna kadar Konyalılara hizmet verecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu