Sağlık

Konya Mobil Camlı Araç Hatay’da Depremzedelere Hizmet Verdi

Türkiye’yi sarsan deprem felaketlerinin ardından Hatay’daki depremzedelerin sağlığıyla da ilgilenen Konya Büyükşehir Belediyesi, Taşınabilir Diş Teşhis ve Tedavi Aracı’nın ardından bölgeye Taşınabilir Gözlüklü araç gönderdi. Konya Gözlükçüler ve Gözlükçüler Odası işbirliğiyle hayata geçirilen araç, Hatay’da depremzedelere hizmet vermeye başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’daki belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Hatay’da beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketlerinin ağır tahribata yol açtığı Hatay’da depremzedeleri yalnız bırakmamak için var gücüyle çalıştıklarını söyledi.

İlk günden itibaren altyapı, lojistik, su işleri, portatif mutfaklar, haberleşme ve elektrik temini gibi her türlü insani ihtiyacın karşılanması için çalıştıklarını kaydeden Lider Altay, “Bölgenin bir diğer önemli ihtiyacını karşılıyoruz. Konya Diş Hekimleri Odası ile birlikte lansmanını yaptığımız Mobil Diş Teşhis ve Tedavi Aracımızın ardından Mobil Gözlük aracımız deprem bölgesinde hizmet vermeye başladı. Konya Gözlükçüler ve Gözlükçüler Odamız ile birlikte hayata geçirdiğimiz hizmetimiz hayırlı olsun” dedi.

Konya Gözlükçüler ve Gözlükçüler Odası Genel Sekreteri Mehmet Soylu, “Büyükşehir Belediye Başkanımızla iletişime geçtik. Burada böyle bir eksiklik olduğunu söylediler. Sağolsun liderimiz bize yardımcı oldu. Aracı bize tahsis etti, iç döşemelerini yaptı. Bardak ve bardakları da topladık. Tüm çalışma arkadaşlarımızın büyük katkıları oldu. Herkes bir şeyler verdi. Arabayı olgunlaştırdık ve buraya geldik. Çok kısa bir süre olmasına rağmen 60-70 bardak verdik. İnsanlar sıkıntı çektikçe kırılan camları tamir edip yeni gözlük veriyoruz. Hatay’a bu şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Taşınabilir Gözlük Aracı’ndan yararlanan Hataylılar, yeni gözlüklerine kavuştukları için mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habergulnar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu