Ekonomi

Kripto yatırım ürünleri Mayıs ayında 2 milyar dolar fon çekti: Ethereum ürünleri artıya geçti

Investing.com – Kripto varlık yatırım ürünleri art arda 4. haftasında da pozitif fon akışı kaydetti.

CoinShares raporuna göre kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta 185 milyon dolar giriş kaydetti. Böylece varlıklar, Mayıs ayında 2 milyar dolar fon toplamış oldu. Yılbaşından bu yana girişler ise 15 milyar dolara ulaştı. İşlem hacimleri ise önceki hafta görülen 13 milyar dolara karşılık 8 milyar dolarla bir miktar düşük kaldı.

ABD piyasasında toplamda 130 milyar dolarlık fon girişi olurken ardından İsviçre ve Kanada, sırasıyla 36,8 milyon dolar ve 24,6 milyon dolarlık girişlerle takip etti. Varlık yönetim şirketlerine bakıldığında geçen hafta Bitcoin ETF liderliğini BlackRock’a kaptıran Grayscale’den hafta boyunca 260 milyon dolarlık satış gerçekleştiği görüldü. Buna karşılık BlackRock ve Fidelity’nin kripto ETF’leri toplamda 475 milyon dolar fon topladı. Geçen hafta kayda değer miktarda diğer bir çıkış ise 92 milyon dolar satış gören ARK 21 Shares’in ETF’inde görüldü.

Varlık bazında bakıldığında Bitcoin ürünleri 148 milyon dolar toplarken Short Bitcoin ürünlerinden 3,5 milyon dolar çıktı. CoinShares analistlerine göre bu rakamlar Bitcoin’e olan duyarlılığın olumlu kaldığını gösterdi.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Ethereum fonları uzun süreli çıkış serisini durdurdu

Ethereum‘a ayrı bir pencere açmak gerekirse spot ETF onayının ardından Ethereum yatırım ürünlerine talep artışının devam ettiğinden bahsedebiliriz. Öyle ki geçen hafta 33,5 milyon dolar giriş görülen Ethereum ürünlerinin son iki haftalık pozitif fon akışı neticesinde geçtiğimiz 10 haftada 200 milyon dolarlık fon çıkışını durdurduğu görülüyor. Mevcut duruma göre Ethereum yatırım ürünleri yıllık bazda 11 milyon dolar kadar artıya geçmiş durumda.

Ethereum’un ardından 5,8 milyon dolar giriş gören Solana fonları ise yılbaşından bu yana 35 milyon dolar artışa ulaştı. Diğer yandan kripto varlık yatırım ürünlerine yönelik talebin canlı kalmasına rağmen Blockchain hisse senetlerinde talep düşüşü devam ediyor. CoinShares verileri Blockchain hisse senetlerinin geçen hafta 7,2 milyon dolar ve yılbaşından bu yana 516 milyon dolar çıkış kaydettiğini raporladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu