Haber

Küçük Firdevs evinde darbedilmiş bulundu, anne gözaltına alındı

GAZİANTEP’te Cihan Yıldız, kızı Firdevs Yıldız’ı (5), konutunda darbedilmiş halde buldu. Hastaneye kaldırılan Firdevs’in günlerce aç bırakılıp, şiddet gördüğü ortaya çıktı. Küçük Firdevs yoğun bakıma alınırken, şüpheli olarak anne Fatma Yıldız gözaltına alındı.

Olay, dün akşam saatlerinde Onur Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran köyündeki toprağına giderek birkaç gün kalan Cihan Yıldız, konuta döndüğünde kızı Firdevs’i darbedilmiş halde görünce 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Sıhhat gruplarınca Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılan Firdevs Yıldız’ın yapılan denetiminde günlerce aç bırakılıp, şiddet gördüğü tespit edildi. Daha sonra özel bir hastaneye sevk edilen küçük Firdevs, ağır bakıma alındı. Polis, kuşkulu olarak yüzde 50 zihinsel engelli raporu olan anne Fatma Yıldız’ı gözaltına aldı. İfadesi alınan anne Yıldız, daha sonra İl Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne götürüldü.

‘3’ÜNCÜYE ÇOCUĞUMU ÖLDÜRECEK’Eşi Fatma Yıldız’ın kız çocuklarını sevmediğini belirten Cihan Yıldız, “Bu olay, geçen yıldan beri devam ediyor. Öteki çocuklarıma da vuruyor ancak kızım kadar değil. Eşimin raporu var; bugün yarın tekrar çıkacak. Bu 2’nci oldu, 3’üncü de çocuğumu öldürecek. Konuta üst kat komşunun penceresinden girdim. Çocuğu içeride yatarken buldum. Gözleri şişmiş, kolları morluk içerisindeydi. Kollarında yeniden ısırık izleri vardı. Kızımın şu anda hayati tehlikesi yok. Ancak hala bedenindeki darp izleri duruyor. Benim halim ortada. Bu çocuklarıma nasıl bakacağım? Benim kimsem yok” dedi.’CEZAEVİNDEN HİÇ ÇIKMASIN’

Eşinin en ağır cezayı almasını isteyen Yıldız, “İsterim ki; raporu olduğu halde cezaevinden hiç çıkmasın. Müebbet yatsın. Çocuğuma da yazık, günah. Meskene geldiğimde kapıyı çalmama karşın hiçbir halde açmadı. Kiracının konutundan girdim ve çocuğumu bu halde buldum. Gelmesem, yetişemesem; çocuğum tahminen de ölecekti. Devletimden çocuklarım için yardım istiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu