Haber

Milli sporcu Emine Hatun Mechaal: Depremzedeler için koştum

2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 3000 metrede milli sporcu Emine Hatun Mechaal 13. oldu ve Yasemin Can yarışı tamamlayamadı.

Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonada bayanlar 3000 metre finali koşulmuştur.

Alman sporcu Hanna Klein 8 dakika 35.87 saniye ile altın madalyanın sahibi oldu. Bir diğer Alman atlet Konstanze Klosterhalfen 8.36.50’lik derecesiyle gümüş, İngiliz Melissa Courtney-Bryant 8.41.19’luk derecesiyle bronz madalya aldı.

Emine Hatun Mechaal 9.22.12’lik derecesiyle 13. oldu. Sakatlanan Yasemin Can yarışı bitiremedi.

“Deprem kurbanları için koştum”

Milli sporcu, yarış sonunda yaptığı açıklamada, beyin sarsıntısının verdiği acının kalbine sığmayacak kadar büyük olduğunu belirterek,

“Kalbim küt küt atıyor. Birlikte çok zor günlerden geçiyoruz. Büyük kayıplar verdik. Bugün tüm depremzedeler için koştum. Onları temsil etmek için koştum. Umarım bir an önce toparlanırız. Bunu başarabiliriz.” Biz Türk milletiyiz.”

ifadelerini kullandı.

“Ağabeyim ‘Biz iyiyiz korkma’ dedi. söz konusu”

Depremler sırasında yaşadıklarını paylaşan milli sporcu,

“İspanya’da şampiyonluk hazırlıklarıma devam ediyordum. Ailem beni aradığında yanlışlıkla aradılar sandım. Abim ‘Biz iyiyiz korkmayın’ dedi. dedi. dedi.

dedi.

Deprem sonrası işbirliği sayesinde Türkiye’nin gücünün bir kez daha görüldüğünü ifade eden milli sporcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyordu. Sonunda ailemi eve getirdim, biraz daha rahatladım. Buraya geleceğimi öğrendim, tıkandım. Şu an performansım iyi değil, motivasyonumu kaybettim. Ama sonra kendime geldim ‘Ben bir sporcu olarak insanları motive edemiyorsam, ayağa kalkamıyorsam’ dedim ki ‘Neden spor yapıyorum? Güçlü olmak için birinin güçlü olması lazım. Biz çalışırız. Çocuklar için, gelecekleri aydınlık olsun diye. Ayağa kalkmalıyım. Üç haftadır tutuyorum, bugün bıraktım.”

Emine Hatun, dün elemelerde babasının kendisini tribünlerden izlediğini ancak ağrılarının artması nedeniyle bugün gelemeyeceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu