Teknoloji

Netflix’ten Altyazılar için Boyut-Stil Değiştirme Özelliği

Dünyanın en bilinen çevrimiçi dizi ve sinema platformlarından biri olan Netflix, hizmetini akıllı TV’leri üzerinden kullananlar içindir. önemli bir değişiklik yapmaya karar verdi. TV uygulamasını güncelleyen platform, kullanıcıların altyazıları ayarlamak içinİzin veriyorlar.

Netflix’in yaptığı değişiklik, Türkçe dublaj sevmeyen çoğu kullanıcının işine yarayacak. Çünkü TV’de Netflix’i açan kullanıcılar artık altyazının boyutunu, stilini ve stilini seçebiliyor. renk bile değişebilirler. Tüm kullanıcılar, televizyon boyutunun izin verdiği en büyük yazı tipi boyutuna sahip altyazıyı seçebilecek.

İşte Netflix’in yeni özelliği böyle görünüyor

Bazen Netflix’te bir dizi izlerken altyazıların belirli bölümleri ışıktan kaynaklanıyor. görünmez olabilir . İşte bu sorunu çözen güncelleme. Çünkü kullanıcılar alt yazıya koyu ya da açık siyah gölge efekti verebilecekler. Ya da beyaz zemin üzerine siyah altyazı kullanabilirsiniz. Kontrast nedeniyle görme sorunu yaşayanlar, siyah üzerine sarı alt yazıseçebilirler.

Netflix’in televizyonlar için oluşturduğu yeni özellik artık tüm kullanıcıların kullanımına açıldı. dağıtılmaya başlandı . Türkiye’deki Netflix abonelerinin bu yeni özelliğin keyfini çıkarması muhtemeldir. Birkaç gün içindebaşarmış olacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu