Haber

“Otizmin Tedavisi Sevgidir, Çocuklarımız Asla Yalnız Değildir”

Otizm Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen yürüyüşe Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, eşi Türkan Sezer ve kızı İpek Sezer ile birlikte katıldı.

Otizm dernekleri, otizm konusunda farkındalık yaratmak için Gölcük’te yürüyüş düzenledi. Gölcük Otizm Derneği’nin Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlediği yürüyüşe Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, eşi Türkan Sezer, kızı İpek Sezer, otizmli çocuklar, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kavaklı Kongre Sarayı’ndan başlayan farkındalık yürüyüşüne katılanlar, Gölcük Belediyesi Çocuk Yeniçeri Grubu eşliğinde Anıtpark’a yürüdü. Önder Sezer, yürüyüş sırasında çocuklar ve otizmli bireylerle yakından ilgilendi.

“ÇOCUKLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Yürüyüşün ardından Anıtpark’ta otizmli ailelere ve vatandaşlara seslenen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Kısa bir süre önce kurulan Dernek Başkanı Kerim Özdemir Bey ve yönetimini tebrik ediyorum. otizmli çocuklarımız için çok değerli çalışmalara imza atan ailelere ve çocuklarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biliyoruz; Otizm bir eksiklik değil, farklılıktır! Otizmin farkındayız, çocuklarımızın her zaman yanında olacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu