Haber

‘Partinin tepesindeki vedanın perde arkası’

Demokrat Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik, aktif siyasete son verme kararı alarak partideki görevinden istifa etti. 2022’de Gelecek Partisi’nden ayrılarak DP’ye geçen Çevik’in, milletvekilliği için aday gösterilmemesine tepki olarak böyle bir karar almış olabileceği iddia edildi.

Cumhuriyet yazarı Barış Soydan, “Parti zirvesinde yaşanan vedanın perde arkası” başlıklı yazısında Neslihan Çevik’in aktif siyaseti bırakma kararının arka planını şöyle aktardı:

Kim bilir Çevik; 2022’de Gelecek Partisi’nden ayrılarak siyasete Demokrat Parti’de devam etti. DP’ye geçiş sürecinde kendisine milletvekilliği sözü verildiğini duydum. Hatta ‘CHP listelerinden iki kişiye hakkımız olsa da onlardan biri sen olacaksın’ denildi.

O gün geldi…

6 masalı partilerden CHP’ye milletvekili aday listesi gönderildi. DP’nin gönderdiği listede altı aday vardı. Ve evet bunlardan biri de parti sözcüsü Neslihan Çevik’ti.

Gel gör…

Ana muhalefet partisi 3 milletvekili hakkı verince DP’den yeni listede Çevik’in üstü çizildi. Bir teze göre CHP yönetimi de bu duruma şaşırmıştı. Çünkü Neslihan Çevik’in İzmir temsilcisi olacağını düşünüyorlardı.

Olmadı. Demokrat Parti’den Cemal Enginyurt, Haydar Altıntaş ve Mehmet Salih Uzun milletvekili oldu.

Neslihan Çevik’in verilen söze rağmen milletvekili yapılmaması nedeniyle büyük hayal kırıklığı yaşadığı söyleniyor. 43 yaşında, alanında başarılı bir kadın olarak milletvekili adayı olmamasına içerledi.

Bu sadece değil …

Neslihan Çevik de siyasette güven bunalımı yaşıyordu. Kendisi gibi siyasete giren yeni simalar engellendi sanıyordu. Yalnızca Cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanarak Meclisin düşük profilli isimlerle dolduğuna inanıyordu. AKP’nin Süleyman Soylu’dan Hulusi Akar’a güçlü isimleri Meclis’e getirmesine rağmen muhalefetin bunlara karşı zayıf kaldığını söyledi…

kelime bu. Neslihan Çevik iş dünyasına geri dönüyor gibi görünüyor. Hatta Demokrat Parti üyeliğini bitirirse hiç şaşırmam. İşin garibi DP Genel Önderi Gültekin Uysal böylesine kritik bir vedaya sessiz kalıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu