Yaşam

Saksının dibine o kabukları koyun, böceklerden bir çırpıda kurtulun…

Çiçek bakan birçok kişinin ortak dertleri arasında böceklenme sorunu oldukça can sıkıcı bir sorundur. Her ne kadar bakımları düzenli yapılıyor olsa da havaların ısınmaya başlamasıyla da artan böcekler sebebiyle bitkilerde böceklenme sıkça görülür.

Bu sorun çeşitli bitki ilaçları ya da doğal yöntemlerle çözülebilse de tekrarlayan sorunlar arasında olduğundan uğraştırıcı olan yöntemler genellikle tercih edilmez.

İlaçların yanı sıra bulunan doğal yöntemler arasında olan o pratik çözümle hem mutfağınızda her daim olan sebzenin kabuklarını değerlendirecek hem de ayrıca bir uğraş vermeden böceklerden kurtulacaksınız.

Saksının dibine yerleştirin gerisini ona bırakın….

İster yaz aylarında olunsun ister kış mutfaklarda her daim bulunan o sebzenin kabukları meğer tam bir böcek püskürtme aracıymış.

Saksının dibine koyacağınız salatalık kabukları çiçeklerinizi böceklerden kolaylıkla temizleyecek ve aynı zamanda çiçeğin köküne yakın bir yere ektiğinizde de bitkiniz için harika bir besin kaynağı elde etmiş olacaksınız.

Salatalık kabuklarıyla hem çiçeklerinizi böceklerden kurtararak hem de çiçeklerinizin güçlenerek sağlıklı büyümesine yardımcı olacak etkili doğal yöntemler arasında vazgeçilmez haline gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu