Haber

Trump, 2024 seçimlerinde yeniden aday

Eski ABD Lideri Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçiler ismine tekrar başkanlık için yarışacağını duyurdu.

Eski ABD Lideri Donald Trump Florida’daki Mar-a-Lago konutunda yerel saatle 21.00’de kameraların karşısında geçti. Trump adaylığını açıkladı konuşmasında, “ABD’nin geri dönüşü şimdi başlıyor. ABD’yi yeniden büyük ve şanlı yapmak için, bu gece ABD başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” tabirlerini kullandı.

Trump, bir saat süren konuşmasında ABD’nin 45. başkanı olarak elde ettiği başarılardan bahsederek, Biden yönetiminin ülkeyi düşüşe geçirdiğini savundu. Trump, “Bizim liderliğimizde büyük ve şanlı bir millettik. Ama şimdi düşüşte olan bir milletiz. Bu sadece bir kampanya değil, ülkemizi kurtarmak için bir arayış. Biden yönetimi iki yılda ABD ekonomisini mahvetti. Bir zaferle yine gelmiş geçmiş en büyük ekonomiyi kuracağız” ifadelerini kullandı.

Trump’ın yarışa alışılmadık bir halde erken girmesi Washington’da, partinin adayı olmak isteyen başka Cumhuriyetçilerin önüne geçme ve karşı karşıya olduğu soruşturmalardaki beklenen mahkumiyetleri savuşturma teşebbüsü olarak görülüyor. – FLORIDA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu