Haber

6’lı Masa’nın ‘uzlaşma’ toplantısında gerginlik iddiası: Akşener ‘Yeter’ diye bağırdı

Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın başkan yardımcılığına atanacağı vaadiyle aşılan 6’lı Masa’daki ‘barış’ toplantısında son anda yeni bir krizin önlendiği iddia edildi.

YÜZÜNÜN GÜLER OLDUĞU GÖZDEN GEÇMEDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun dün partisinin genel merkezi önünde Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını açıkladığı tutanaklar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yüzünün fazlasıyla asık olması dikkatlerden kaçmadı.

“İYİ PARTİ SÖZCÜSÜNÜN AÇIKLAMASI 3 PARTİ LİDERİNE İLHAM VERDİ”

İYİ Parti kurmayları, Akşener’in yorgun ve uykusuz olduğunu belirtse de Ankara kulislerinde ortaya çıkan son iddia, işin aslının böyle olmayabileceğini ortaya koydu. Akşener’in sözcüsü Prof. Kürşat Zorlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Belediye başkanlarımız başkanımızı ziyaret etti. Bu ziyaretlerde 13’üncü cumhurbaşkanına yetkili müdür yardımcısı olması konusundaki önerilerini iletti” açıklamalarının Geleceğin liderlerini kızdırdığını, DEVA ve Demokratlar ile üç lider, konuyla ilgili “Altı Masa karar verecek” açıklaması yaptı. Bunu yapması doğru değil” dediler.

Akşener’in “yeter” diye bağırdığı iddia edildi

Üç liderin belediye başkanlarının başkan yardımcısı olarak yönetime katılma formülünü kendileriyle görüşmeleri gerektiğini söylemesi üzerine toplanan DEVA meclisinde bir buçuk süren toplantının ardından tepkilerin olduğu öğrenildi. partiler DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Akşener’in ortasında, “Bu şartla masaya geldim, isterseniz kalkayım” diyen UYGUN Parti genel başkanının “Yeter” diye bağırdığı tezi gündeme bomba gibi düştü. ajandada.

“DAVUTOĞLU MÜDAHALE ETTİ, ANLAŞMA SUNULDU”

Tartışmanın gündeme gelen Ahmet Davutoğlu’nun çabalarıyla sona erdiği belirtilirken, gazeteci İsmail Saymaz’ın iddiasına göre taraflar anlaşma sağlayarak 12’nci maddeyi yazdı.

sarioglan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu