Haber

İklim krizine dikkat çekmek için Londra’dan İstanbul’a yürüdü

Kanadalı iş adamı ve iklim aktivisti Craig Cohon, iklim krizine dikkat çekmek için İngiltere’nin başkenti Londra’dan İstanbul’a yaptığı 4 bin 250 kilometrelik yürüyüşünü 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde tamamladı.

Cohon, küresel ısınmayı durdurmak için karbon giderme çözümleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan “geri yürü” kampanyasının bir parçası olarak 3 Ocak’ta Londra’dan yürüyüşüne başladı.

Yaklaşık 5 ay boyunca günde 25-35 kilometre yürüyen Cohon, 4 bin 250 kilometrelik rotasında 82 il ve ilçede 19 yerel yetkili ve 76 şirket yöneticisiyle toplantılar yaptı.

Yürüyüşünü 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde İstanbul’da tamamlayan Cohon, kampanyasının son durağı olan Galata Köprüsü’nde Kanada’nın Türkiye Büyükelçisi Jamal Khokhar ve çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler tarafından karşılandı.

Burada bir konuşma yapan Cohon, “İstanbul’a ulaşmak bir son değil. Karbon salınımı konusunda diyaloğu sürdürmek gibi bir görevimiz var. Bu yolculuğun henüz ilk 7 milyon adımını attık” dedi.

Kanada’nın Türkiye Büyükelçisi Jamal Khokhar, “Craig ve geri adım atma grubunu bu konunun değerini vurguladıkları için tebrik ediyorum ve Kanada’nın iklim değişikliğiyle mücadelede güçlü adımlar atarak küresel çabalara öncülük etmesinden gurur duyuyorum.” ifadeleri kullandı.

Cohon ve beraberindekiler daha sonra Tarihi Yarımada’nın bazı noktalarını ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu