Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Türk bayrakları

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünün tüm ülkede olduğu gibi Kayseri’de de büyük bir coşkuyla kutlanacağını belirtti.

KAYSERİ, CUMHURİYETİN 100. YILINI COŞKUYLA KUTLAYACAK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü Kayseri’nin coşkuyla ve büyük bir heyecanla kutlayacağını vurgulayan Büyükkılıç, “Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında bu cennetimizde tüm evlerin balkon ve pencerelerinin ay-yıldızlarla süslenmesi için vatandaşlarımıza Türk Bayrağı dağıtıyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’nin cadde ve sokaklarında, evlerimizin balkon ve pencerelerinde şanlı bayrağımızın dalgalanması için ‘Haydi Kayseri! “Bayrak bizden, asmak sizin elinizde” sloganıyla vatandaşlara bayrak dağıtacağız. “Ekiplerimiz 27, 28 ve 29 Ekim tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı Saat Kulesi altındaki Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi’nde vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtacak” dedi.

100 YILA KADAR

Birlik ve beraberlik beyanında bulunan Büyükkılıç, açıklamasında şunları söyledi: “El ele, yürek kalbe şehrimize, ay yıldızlı Türk Bayrağımıza, vatanımıza, milletimize ve milletimize layık olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. durum. Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğruna şehit olan şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. 100 yılınız kutlu olsun. “Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu