Haber

Rusya açıkladı! İsrail-Filistin savaşının seyrini değiştirecek gelişme!

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar 20. gününde devam ederken, Hamas heyeti Rusya’yı ziyaret etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova, yaptığı açıklamada, Hamas temsilcilerinin başkent Moskova’da temaslarda bulunduğunu belirterek, şunları söyledi: “Hamas temsilcilerinin Moskova’yı ziyaret ettiğini doğrulayabilirim. “Sizi temaslarla ilgili detaylı olarak bilgilendireceğiz.”söz konusu.

İsrail’deki Rus vatandaşlarının durumuna da değinen Zaharova, Rus vatandaşlarının tahliyesinin devam ettiğini belirtti. Filistin’deki durumun İsrail’e göre daha karmaşık olduğunu belirten Zaharova, “Filistin topraklarında, özellikle Gazze Şeridi’nde durum, İsrail’e göre daha karmaşık. “Bugüne kadar Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) üyesi ülkelerden bin kişi tahliye için diplomatik misyonlarımıza başvurdu.”


BÖLGENİN İHTİYACI PROVOKASYON DEĞİL

ABD’nin Ortadoğu’da hava savunma sistemlerinin konuşlandırılmasına yönelik tedarik sürecini başlatmasını da eleştiren Zaharova, şunları söyledi: “Bölgenin ihtiyacı olan, ABD’nin bu füzesavar sistemlerini tedarik etmesi ve konuşlandırması şeklinde bir provokasyon değildir. ama Filistin-İsrail çatışmasının hızla sona ermesi.”

ABBAS MOSKOVA’YA ZİYARET EDECEK

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov, yaptığı açıklamada, Filistin Devlet Lideri Mahmud Abbas’ın Moskova’yı ziyaret edeceğini belirterek, “Mahmud Abbas’ın yakın zamanda Moskova’ya resmi bir ziyarette bulunacağını ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile istişarelerde bulunacağını söyleyebilirim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu