Ekonomi

KWESST taktik sistemlerini seçkin birimlere sergileyecek

OTTAWA – Askeri ve kolluk kuvvetlerine yönelik taktik sistemler geliştiren KWESST Micro Systems Inc. (NASDAQ: KWE) bu baharda özel müdahale birimleri için planlanan uluslararası bir etkinliğe katılacağını duyurdu. Şirket, ölümcül olmayan sistemler ve durumsal farkındalık teknolojileri de dahil olmak üzere kamu güvenliği eserlerini 38 ülkeden 20’den fazla uzman ekibe sunacak.

Yalnızca davetlilerin katılabileceği etkinlikte, KWESST’in öldürücü olmayan yeni PARA OPS sistemi, isyan kontrol ve taktik gruplar için tasarlanan 40mm ARWEN fişeğinin yanı sıra Lightning ve T-SAS sistemleri de sergilenecek. Bu sistemler, subaylar ve komutanlar arasında gerçek zamanlı paylaşılan durumsal farkındalık sağlayarak kritik olaylar sırasında uyumu ve müdahaleyi geliştirmeyi amaçlıyor.

KWESST Lideri ve CEO’su Sean Homuth, şirketin, memurlarının güvenliğini sağlarken sivil huzursuzluk ve terörist faaliyetlerle başa çıkma becerilerini geliştirmek isteyen kamu güvenliği kurumlarından artan ilgi gördüğünü söyledi.

KWESST tarafından patentli PARA OPS sistemi, çeşitli durumlar için öldürücü olmayan bir analiz sunan, çığır açan bir “düşük enerji kartuşu” teknolojisi olarak öne çıkıyor. 40 mm’lik ARWEN fişeği ise şiddet senaryolarını sakinleştirme ve şüphelileri yakalama konusundaki performansıyla dikkat çekiyor.

Ayrıca KWESST’in Hizmet olarak Lightning Yazılımı (SaaS) ve bir G7 sermayesi tarafından sipariş edilen T-SAS (Taktik Gözetleme ve Keskin Nişancı) sistemi de bu yılın sonlarında tanıtılacak. Bu sistemler anlık video istihbarat paylaşımını kolaylaştırarak olaylara daha hızlı ve daha etkili müdahale edilmesini sağlar.

Merkezi Ottawa, Kanada’da bulunan KWESST, taktik kuvvetlerin dijitalleştirilmesi, elektronik tespit, lazer ve insansız hava araçlarına karşı karşı önlemler konusunda uzmandır ve savaş alanı yönetim sistemleri ve OEM ürünleriyle entegre olur. Şirket ayrıca kolluk kuvvetleri pazarını hedef alan, PARA OPS adı verilen, ölümcül olmayan özel bir ürün seti de geliştirdi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu